Drzwi wejściowe do domu energooszczędnego – bramtech.com.pl
12-10-2022 BramTECH

Drzwi zewnętrzne do domu energooszczędnego – jakie wybrać?

Niezależnie od tego, czy chodzi o obniżenie comiesięcznych rachunków za ogrzewanie, czy uczynienie domu bardziej przyjaznym dla środowiska, warto stawiać na większą energooszczędność. Najlepiej zacząć od podstaw. Ci, którzy szukają sposobów na cięcie kosztów, mogą zacząć od zamontowania odpowiednich drzwi zewnętrznych. Jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę? Dowiedz się więcej!

Dlaczego warto zainwestować w drzwi zewnętrzne do domu energooszczędnego?

Energooszczędne drzwi to skuteczny sposób na zwiększenie wydajności cieplnej domu. Zasadniczo budynki tracą około 10–20% energii lub ciepła przez zewnętrzne drzwi i okna. Skrzydła, które zostały specjalnie zaprojektowane, by zmniejszyć tę utratę i utrzymać ciepło w domu, to inwestycja zapewniająca znaczne oszczędności energii. Warto o nich pomyśleć nie tylko na etapie budowy domu, ale również modernizacji istniejącego już obiektu. To świetny sposób na zapobieganie niepożądanej stracie ciepła oraz na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Jak wybrać energooszczędne drzwi wejściowe?

Pomagające oszczędzać energię i zatrzymujące ciepło drzwi zewnętrzne muszą spełniać aktualne normy budowlane. Dotyczą one ościeżnicy, przeszkleń i wypełnienia drzwiowego. Decydując się na drzwi wejściowe z przeszkleniami, trzeba zwrócić uwagę na to, czy mają one podwójną szybę. Takie rozwiązanie zapewni lepszą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zatrzyma ciepło w domu, redukując przeciągi.

Energooszczędne drzwi zewnętrzne z przeszkleniem – bramtech.com.pl

Drzwi ze szklanymi panelami również mogą być energooszczędne. Trzeba tylko uważać przy wyborze rodzaju szkła i sprawdzać współczynnik przenikania ciepła.

Drzwi zewnętrzne do domu energooszczędnego powinny mieć także odpowiedni współczynnik przenikalności ciepła o symbolu U podawany w jednostce W/(m²·K). Wskazuje on, jak łatwo ogrzane powietrze może przejść przez materiał, z którego zostało wykonane skrzydło. Aktualnie współczynnik U dla drzwi energooszczędnych nie powinien być większy niż 1,3 W/(m²·K). Im niższa wartość U, tym bardziej wydajny materiał i lepsza izolacja termiczna.

Jakie znaczenie ma wypełnienie drzwi zewnętrznych?

Podczas wybierania elementów wykończeniowych na zewnątrz domu kuszące może być zwracanie uwagi tylko na styl i pomijanie ich funkcjonalności. Nowe modele energooszczędnych drzwi zewnętrznych pozwalają dopasować skrzydła wejściowe do nowoczesnego wyglądu budynku, z uwzględnieniem właściwości termicznych i kwestii estetycznych. Sztuka polega na wykorzystaniu podczas produkcji odpowiednich materiałów, które znajdą się na zewnątrz i wewnątrz skrzydła.

Dostępne tworzywa termoizolacyjne z powodzeniem można stosować jako wypełnienie do drzwi aluminiowych, stalowych lub drewnianych. Najczęściej są to:

  • styropian (polistyren),
  • płyty XPS (polistyren ekstrudowany, styrodur),
  • wełna mineralna,
  • pianka poliuretanowa (PUR),
  • aerożel.

Więcej o szczegółach każdego z tych materiałów przeczytasz w artykule: Wypełnienie drzwi zewnętrznych – przegląd nowoczesnych rozwiązań.

Pewne jest, że przy budowie lub remoncie domu energooszczędnego warto zainwestować w model skrzydła drzwiowego, który ma jak najlepsze parametry izolacyjne. Wszystko po to, by zapobiec stratom ciepła i oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

Wypełnienia drzwiowe – producent Bramtech

W Bramtech produkujemy drzwi zewnętrzne, w tym w wersji aluminiowej i panelowej, z wypełnieniem odpowiednim do domów energooszczędnych. Spełniamy wymagania naszych klientów i realizujemy zamówienia na wymiar skonfigurowane z potrzebami budynków, w których pod uwagę brane są oszczędności.

Oferujemy wypełnienie w formacie:

  • basic – drzwi wsadowe; to podstawowe rozwiązanie, które jest wystarczające do standardowych domów. Jest to dobra jakość w korzystnej cenie;
  • classic – skrzydła jednostronne zlicowane; gwarantują niezawodną termoizolację. Jest to najlepszy wybór do budynków zlokalizowanych w surowszym klimacie;
  • exclusive – drzwi dwustronne zlicowane; zapewniają najlepszą izolację termiczną. Ich właściwości energooszczędne spełniają również wymagania dla budynków pasywnych.

Wszystkie skrzydła drzwiowe produkowane w Bramtech charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, mniejszym niż 1,3 W/(m²·K)

Chcesz kupić odpowiednie drzwi zewnętrzne do domu energooszczędnego? Nie wiesz, jaki rodzaj wypełnienia wybrać? Skontaktuj się z naszym doradcą! Uzyskasz kompleksową pomoc w doborze najlepszego rozwiązania do swojego domu.