Drzwi zewnętrzne aluminiowe – solidność i estetyka - brmatech.com.pl
25-06-2021 BramTECH

Drzwi zewnętrzne aluminiowe czy stalowe? Porównanie parametrów

Drzwi wejściowe to nie tylko wizytówka budynku, która powinna się świetnie prezentować. To również element, który po prostu musi być funkcjonalny, wygodny w użytkowaniu oraz bezpieczny. Obecnie najpopularniejsze są modele stalowe i aluminiowe. Czym się różnią? Jakie mają zalety i wady? Sprawdź, czy w Twoim domu lepiej sprawdzą się drzwi zewnętrzne aluminiowe, czy też stalowe!

Drzwi zewnętrzne metalowe – dlaczego warto?

Metal jednoznacznie kojarzy się z solidnością i trwałością. Dlatego nic dziwnego, że tak dobrze nadaje się do produkcji drzwi. Jest też bardzo wytrzymały mechanicznie, co sprawia, że wykonane z niego skrzydła są odporne zarówno na efekty intensywnego użytkowania, jak i np. na próby włamania. Zarówno drzwi zewnętrzne aluminiowe, jak i te stalowe są przystępne cenowo. Mogą być też bardzo estetyczne i występują w wielu wzorach. Nadają się do stosowania w obiektach mieszkalnych, a także np. przemysłowych. Odpowiednio wykonane będą też dobrze izolować od dźwięków i zapobiegać przenikaniu zimna. Drzwi wejściowe aluminiowe i stalowe mają wiele wspólnych cech. Czym się zatem różnią i co wybrać?

Czytaj też: Drzwi panelowe – elegancka i nowoczesna propozycja dla wymagających

Drzwi aluminiowe zewnętrzne – najważniejsze informacje

Drzwi aluminiowe zewnętrzne nie zawsze były popularne. Dopiero dopracowanie technologii ich produkcji pozwoliło osiągnąć parametry, które zdecydowanie zachęcają do zakupu. Aluminium jest materiałem o dużej wytrzymałości, a jednocześnie lekkim, dlatego jest bardzo wszechstronne. Wyprodukowane z niego drzwi świetnie nadają się do miejsc o dużym natężeniu ruchu – nie uszkodzi ich nawet bardzo intensywne użytkowanie. Nadają się również do pomieszczeń technicznych.

Ich niewątpliwym atutem jest brak wymagań konserwacyjnych. Aluminiowe drzwi zewnętrzne zachowują swoje właściwości i wygląd przez długi czas bez konieczności ich pielęgnacji czy wykonywania zabiegów zabezpieczających – to odróżnia je np. od drzwi drewnianych. Przeszkody nie stanowią żadne warunki atmosferyczne – aluminium nie niszczeje pod wpływem zmiennych temperatur, wilgoci czy słońca. Dlatego drzwi wejściowe aluminiowe to wybór na długie lata. Obecnie nie stanowi również większego problemu wyprodukowanie modeli o bardzo dobrych parametrach w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. Dzięki temu drzwi zewnętrzne aluminiowe ocieplane  coraz częściej dorównują pod tym względem drzwiom drewnianym czy z PVC.

Wielką zaletą modeli wykonanych z aluminium jest też rozpiętość stylistyczna. To materiał, który pozwala na tworzenie bardzo szerokiej gamy wzorów. Stosowane są też równe wykończenia – w tym okleiny, które świetnie imitują drewno. Warto również zaznaczyć, że jeśli chodzi o drzwi aluminiowe zewnętrzne, cena często jest decydującą cechą.  Jest ona bowiem bardzo przystępna, szczególnie w porównaniu z modelami drewnianymi.

Drzwi aluminiowe zewnętrzne w nowoczesnym stylu - bramtech.com.pl
Drzwi zewnętrzne aluminiowe to rozwiązanie dla tych, którzy oczekują zarówno funkcjonalności, jak i stylu. Są nie tylko solidne i trwałe, ale również dostępne w szerokiej gamie ciekawych wzorów –  nowoczesnych i o bardziej tradycyjnym charakterze, np. w okleinach imitujących drewno.

Drzwi zewnętrzne stalowe – co warto wiedzieć?

Innym rodzajem drzwi metalowych są te stalowe. Stal jest bardzo wytrzymała, a jednocześnie cięższa od aluminium. Często produkuje się z niej bardzo dobrej jakości drzwi antywłamaniowe. Jednocześnie ich cena jest przystępniejsza niż w przypadku modeli aluminiowych. Ze względu na większą masę stal jest rzadziej wybierana do produkcji domowych drzwi wejściowych. Częściej za to sprawdza się w pomieszczeniach technicznych, obiektach komercyjnych i przemysłowych. Dobrze zabezpieczone będą bardzo łatwe w utrzymaniu i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Należy jednak pamiętać, że podobnie jak drzwi zewnętrzne aluminiowe, drzwi stalowe same z siebie nie zapewnią odpowiedniego poziomu izolacji termicznej czy akustycznej. Dlatego najczęściej stosuje się konstrukcje z dodatkowymi ociepleniami i uszczelnieniami.

Istotną wadą drzwi stalowych mogą być ograniczenia w zakresie wzornictwa. To modele, których stylistyka zazwyczaj jest surowa i mało atrakcyjna – chyba że Twoim celem jest uzyskanie industrialnego klimatu. Pod tym względem drzwi wejściowe aluminiowe są znacznie ciekawsze. Wszechstronność oferowanych rozwiązań pomoże dopasować właściwe do każdej aranżacji.

Drzwi aluminiowe wejściowe – wiele wariantów stylistycznych

Jeśli zależy Ci na tym, by drzwi wejściowe były nie tylko praktyczne, ale również estetyczne, model aluminiowy na pewno będzie świetnym wyborem. W tej kategorii znajdziesz mnóstwo ciekawych wzorów pasujących zarówno do nowoczesnej, jak i do tradycyjnej architektury. Interesuje Cię coś oryginalnego? Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Na uwagę na pewno zasługują dostępne w wielu wariantach drzwi zewnętrzne przeszklone. Aluminiowe skrzydła doskonale komponują się z przeszkleniami, które wpuszczą do domu więcej światła. Jednocześnie są równie wytrzymałe i bezpieczne co stolarka bez przeszkleń.

Drzwi aluminiowe wejściowe zazwyczaj są dostępne w pełnej palecie kolorów RAL. Można je pokrywać również drewnopodobnymi okleinami. Dzięki temu bez trudu dopasujesz je do detali architektonicznych budynku. Produkowane są też w wielu rozmiarach dopasowanych do preferencji każdego użytkownika. Wszystko to sprawia, że stanowią świetny wybór do domu i nie tylko.

Szukasz solidnych drzwi metalowych, które doskonale się prezentują? Skontaktuj się z nami – oferujemy drzwi zewnętrzne aluminiowe i nie tylko o doskonałych parametrach użytkowych oraz w wielu wzorach i wariantach wykończenia.