Zamknięta brama przemysłowa – bramtech.com.pl
23-08-2022 BramTECH

Od czego zależy cena bramy przemysłowej?

Jeśli planujesz montaż bramy przemysłowej w budynku firmowym, na pewno pojawia się pytanie, na jaki wydatek musisz się przygotować. Rzeczywista cena końcowa zależy w dużej mierze od wielu właściwości zamówienia. Nie ma standardowych cen bram przemysłowych. Pod uwagę brane są różne czynniki, które wpływają na kwotę zakupu. Jakie? Sprawdź!

Brama przemysłowa cena – od czego zależy?

Jednym z najważniejszych elementów budynków przeznaczonych do użytku w obszarach komercyjnych i gospodarczych są bramy przemysłowe. Ceny takich produktów znacząco różnią się od tych przeznaczonych do budynków mieszkalnych. Głównie dlatego, że są to profesjonalne rozwiązania. Bramy przemysłowe są intensywnie używane na co dzień i muszą być znacznie większe niż bramy garaży w domach, by pozwolić na przejazd ciężkich maszyn, wózków widłowych czy ciężarówek. Z tego powodu bramy przemysłowe muszą być wykonane z trwalszych materiałów.

Dzięki postępowi technologicznemu w ostatnich latach produkt ten otrzymał wiele ulepszeń – od sposobu otwierania, wyglądu, poziomu funkcjonalności i bezpieczeństwa, po stopień izolacji termicznej i akustycznej. Te wszystkie ulepszenia wpływają na ostateczny koszt.

Bramy garażowe przemysłowe ceny mają zróżnicowane. Różnią się one znacznie w zależności od dostawcy, wielkości i indywidualnych życzeń klienta. Cena uzależniona jest również od rodzaju bramy, koloru, wykończenia, mechanizmu otwierania i innych akcesoriów, takich jak np. przełącznik kodów, czytnik linii papilarnych itp.

Brama do hali – cena uzależniona od typu

Cena bramy zależy przede wszystkim od wybranego rodzaju. Jeśli weźmiesz pod uwagę te same wymiary dla wszystkich typów bram garażowych, to i tak pod względem cenowym będą się różnić. Na przykład najtańszym modelem jest brama segmentowa. Cena takiego rozwiązania będzie na pewno niższa niż cena bramy rolowanej.

Koszty mogą się znacznie różnić, jeśli brama przemysłowa ma zostać rozbudowana o dodatkowe elementy. Bramy przemysłowe segmentowe można skonfigurować pod względem wymogów funkcjonalnych i estetycznych obiektu. W tym zakresie na cenę wpłynie:

  • rodzaj przeszkleń;
  • układ przeszkleń;
  • rodzaj przetłoczenia;
  • różne systemy konstrukcji (np. niski, obniżony przemysłowy, pionowy VL, przewyższenie HL).

Do hal przemysłowych można też montować bramy szybkobieżne. Cena takiego modelu będzie jednak wyższa niż na przykład cena bramy roletowej, ponieważ wymaga zainstalowania zaawansowanego mechanizmu, który ułatwia wygodne i niezawodne sterowanie.

Zamknięta brama rolowana – bramtech.com.pl

Bramy rolowane można montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów przemysłowych. Ich cena jest niższa niż koszt zakupu nowoczesnej bramy szybkobieżnej, ale użytkowanie nie jest tak samo wygodne.

Bramy przemysłowe – ceny a specyfikacja techniczna i wykończenie

Ceny bram garażowych przemysłowych zależą również od wielkości bramy. Musisz określić, czy wybierasz wersję standardową, czy potrzebujesz w pełni spersonalizowanej bramy garażowej. Wersje o standardowych wymiarach będą tańsze niż te większe lub produkowane na zamówienie. Cena zależy też od grubości paneli, co jednocześnie oznacza, że im będą grubsze i droższe, tym ​będą miały lepszą izolację termiczną.

 

Sprawdź też: Brama garażowa segmentowa – wymiary standardowe i nietypowe na zamówienie

Na koszt bramy przemysłowej wpływa również jej kolor. Warto ten element wykończenia dopasować do estetyki obiektu i systemu identyfikacji wizualnej marki. Bardzo często cena bazowa bramy do hali lub innego budynku przemysłowego obejmuje tylko kilka kolorów standardowych, np. biały, brązowy i szary. Wtedy pozostałe barwy dostępne są za dopłatą.

 

Cena bramy przemysłowej a montaż

Koszt montażu bramy przemysłowej może się znacznie różnić, jeśli brama segmentowa zostanie rozbudowana o dodatkowe elementy lub jeśli sytuacja montażowa okaże się skomplikowana. Znaczenie mają również elementy opcjonalne, które są dostępne za dodatkową opłatą. Zwykle mają za zadanie ułatwienie korzystania z bram przemysłowych. Montaż odpowiednich sterowników, akumulatorów silnika, czytnika linii papilarnych do sterowania bramą jednym palcem, modułu wi-fi czy też fotokomórki podnosi koszt całego zakupu.

Tak naprawdę każdy rodzaj bramy przemysłowej ma inne zalety i cenę. Ostatecznie wszystko zależy od tego, czego szukasz i potrzebujesz, oraz co wybierzesz.

Potrzebujesz wyceny bramy garażowej przemysłowej do swojego obiektu? Skontaktuj się z naszym doradcą!