Bramy przemysłowe do magazynu
22-11-2023 "BRACIA CHRZANOWSCY" ALEKSANDRA KOPTYRA

Brama do magazynu – jaką bramę przemysłową warto wybrać?

Przestrzeń magazynowa powinna być odpowiednio zabezpieczona. Liczy się ochrona zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i wtargnięciem niepowołanych osób. Dlatego ważnym elementem jest odpowiednio dobrana brama do hali magazynowej, która zapewni oczekiwane bezpieczeństwo. Jaki model sprawdzi się najlepiej? Dowiedz się więcej.

Jakie funkcje spełnia brama magazynowa?

Magazynowanie to proces, który obejmuje kilka funkcji. Ich najważniejszym celem jest przechowywanie towarów, urządzeń, maszyn, pojazdów itp. zgromadzonych w wybranym pomieszczeniu. Dlatego też magazyn to miejsce, do którego wejście musi być odpowiednio zabezpieczone. Solidne drzwi do hal magazynowych to podstawa. Ze względu na ich wielkość oraz specyficzną konstrukcję, najczęściej zastępują je wysokiej jakości bramy przemysłowe.

Funkcje, jakie musi spełnić brama do magazynu, obejmują:

 • umożliwianie bezproblemowego wjazdu i wyjazdu pojazdom oraz urządzeniom transportowym;
 • wygodny dostęp pracowników do przestrzeni magazynowej;
 • ochronę obiektu przed wstępem niepowołanych osób i ochronę przed włamaniem;
 • szczelne zamknięcie przestrzeni i jej zabezpieczenie przed utratą ciepła oraz czynnikami atmosferycznymi.

Czym cechuje się dobra brama magazynowa?

Odpowiednio dobrane bramy przemysłowe do magazynu to przede wszystkim:

 • wytrzymałe materiały, które pozwolą użytkować ją przez lata;
 • wysokiej jakości komponenty systemu mocującego, które zapobiegną awariom;
 • dobra izolacja, która ochroni przed wiatrem i zimnem, ale również przed zbędnym nagrzewaniem pomieszczeń;
 • ochrona przed włamaniem, czyli zabezpieczenie przed wtargnięciem złodziei;
 • oszczędność miejsca, czyli dobranie rodzaju bramy do magazynu, tak aby nie ograniczała przestrzeni użytkowej;
 • sprawny system otwierania i zamykania, najlepiej automatyczny, by ułatwić obsługiwanie bramy.

Montaż bramy do magazynu

Warto pamiętać, że bramy do hal magazynowych powinny być montowane przez specjalistów. Wykwalifikowany monter daje gwarancję, że cała konstrukcja zostanie odpowiednio wymierzona i zainstalowana.

Jaką bramę przemysłową do magazynu warto wybrać?

Użyteczność bramy magazynowej zależy przede wszystkim od wybranego modelu. Uwzględniając potrzeby przestrzeni do składowania towarów, warto postawić na bramy rolowane szybkobieżne. To zaawansowane rozwiązanie przeznaczone do hal przemysłowych oraz do magazynów i wszelkich innych przestrzeni, gdzie liczy się szybkość pracy i niezawodność przy intensywnej eksploatacji. Wykorzystują one wygodną automatykę oraz rozwiązania techniczne dostosowane do wymagań obiektu.

Może zainteresuje Cię też artykuł: Brama do hali przemysłowej – przeszklona czy zabudowana

 

W magazynach sprawdzają się także bramy segmentowe. Są to bardzo kompaktowe rozwiązania, przeznaczone również do małych przestrzeni. Podczas otwierania znikają pod sufitem, by pozostawić jak najwięcej miejsca w strefie wjazdowej/wyjazdowej. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zamontowania w świetle bramy drzwi segmentowych. Dzięki temu przy dużym natężeniu ruchu pieszego w magazynach nie ma konieczności ciągłego otwierania i zamykania całej bramy.

Przeczytaj też: Brama segmentowa z drzwiami – gdzie się sprawdzi najlepiej?

 

Duże bramy do hal magazynowych, na przykład z ciężkim sprzętem, mogą również występować w tradycyjnej wersji jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej. Tak otwierane skrzydła potrzebują jednak dużej przestrzeni użytkowej, by móc z nich swobodnie korzystać.

Czy można konfigurować wygląd bramy do magazynu?

W BramTECH wiemy, że dla klientów liczy się nie tylko funkcjonalność i wytrzymałość bramy przemysłowej, ale także kwestie estetyczne. Dlatego umożliwiamy konfigurowanie bramy przemysłowej pod względem jej użyteczności (systemu konstrukcyjnego) oraz wyglądu. Można wybierać spośród:

 • różnych rodzajów i układów przeszkleń;
 • szerokich lub wąskich tłoczeń paneli;
 • kolorów, które dopasujesz do obiektu i systemu identyfikacji wizualnej marki.

Szczegóły doboru odpowiedniej bramy przemysłowej do magazynu ustalisz z naszymi doradcami. Specjaliści służą pomocą techniczną również przy konfiguracji niezawodnej automatyki do bramy, bez względu na jej wymiar i rodzaj konstrukcji. 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Dobierzemy rozwiązanie i przedstawimy bezpłątną wycenę produkcji i montażu bramy.

Udostępnij: