Przeszklona brama do hali przemysłowej – bramtech.com.pl
15-06-2022 BramTECH

Brama do hali przemysłowej – przeszklona czy zabudowana

Brama do hali przemysłowej jest jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych. Musi być wytrzymała na intensywną eksploatację, mieć dobre właściwości termoizolacyjne i stanowić niezawodne zabezpieczenie przed włamaniem do obiektu. Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć przy jej wybieraniu, jest to, czy na posesję trafi brama segmentowa przeszklona, czy w pełni zabudowane skrzydło. Zobacz, co wybrać.

Brama do hali przemysłowej – co daje obecność szyb w skrzydle?

Bramy do hal przemysłowych wielu osobom kojarzą się wyłącznie z w pełni zabudowanymi konstrukcjami. Jednak w rzeczywistości bramy z przeszkleniami cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie bez powodu. Obecność szyb w skrzydle ma wiele zalet – i to nie tylko estetycznych.

Przeszklone bramy do hal przemysłowych to więcej światła wewnątrz obiektu

Przeszklenie pozwala wpuścić do wnętrza hali naturalne światło. To przekłada się na wyższy komfort pracowników, ale też na… możliwość obniżenia kosztów eksploatacji obiektu. Promienie słoneczne wpadające do magazynu czy innej przestrzeni sprawiają, że w ciągu dnia można ograniczyć korzystanie z oświetlania elektrycznego. W efekcie może zmniejszyć się wysokość rachunków za prąd.

Przeszklenie podnosi estetykę bramy do hali przemysłowej

To istotna kwestia zwłaszcza wtedy, gdy wjazd do hali jest zlokalizowany w reprezentacyjnej części firmy lub gdy obiekt odwiedzają klienci.

Warto przy tym pamiętać, że bramy do hal przemysłowych są również montowane w punktach sprzedaży. Wystarczy wspomnieć choćby o salonach samochodowych i podobnych obiektach, gdzie atrakcyjny, elegancki wygląd całego budynku jest na wagę złota. Tymczasem obecność dużej liczby przeszkleń sprawia, że przestrzeń wygląda bardziej nowocześnie.

Szyba w bramie segmentowej przeszklonej pozwala kontrolować, co dzieje się wewnątrz/na zewnątrz

Odpowiednio duże przeszklenie w bramie segmentowej garażowej umieszczone na linii wzroku pozwoli pracownikom hali sprawdzić, kto próbuje dostać się do obiektu. Umożliwi też obserwację tego, co dzieje się na placu manewrowym – w wielu sytuacjach usprawni to wykonywanie obowiązków i przyspieszy reakcję na różne zdarzenia.

Sprawdź też: Brama segmentowa przeszklona – jak dobrać odpowiednie przeszklenie?

Kiedy zabudowana brama do hali przemysłowej, a kiedy przeszklona?

Jak możemy zauważyć, przeszklone bramy przemysłowe mają wiele zalet. Czy to jednak oznacza, że stanowią one idealny wybór w każdej sytuacji? Nie, ponieważ wiele zależy m.in. od tego:

  • jaki obiekt i jaka jego część będą zabezpieczone bramą,
  • jak często brama będzie otwierana i zamykana,
  • jaką funkcję pełni hala.

Kiedy więc wybrać przeszklenie, a kiedy lepiej z niego zrezygnować?

Hala z przeszkloną bramą segmentową – bramtech.com.pl

Przeszklenie w bramie przemysłowej pozwala wpuścić więcej światła do obiektu. To ważne, szczególnie jeśli wnętrze hali jest małe, a okna są nieliczne i niewielkie.

Zabudowana brama do hali przemysłowej – kiedy na nią postawić?

Zabudowana brama do hali przemysłowej może być nieco tańszym rozwiązaniem. Wyróżnia się prostszą konstrukcją, co przekłada się na mniejsze nakłady potrzebne do jej wyprodukowania. Dlatego może to być dobre rozwiązanie przy ograniczonym budżecie. Ale nie tylko.

Zabudowane bramy do hal przemysłowych to dobra opcja, gdy:

  • obiekt pełni głównie rolę magazynu/składu, w którym pracownicy pojawiają się jedynie okazjonalnie i nie spędzają pełnej dniówki – wówczas montaż okien może być zbędny;
  • brama w godzinach pracy jest najczęściej otwarta – co oznacza, że bez względu na jej budowę do obiektu dostaje się światło słoneczne,
  • hala jest dobrze doświetlona dzięki dużym przeszkleniom w ścianach – mogą być one zupełnie wystarczające,
  • trzeba ograniczyć w hali dostęp naturalnego światła z uwagi na zadania, które są tam wykonywane.

Przeszklona brama segmentowa – w jakich sytuacjach będzie najlepszym rozwiązaniem?

Chociaż zamontowanie przeszklenia w bramie do hali przemysłowej najczęściej wiąże się z dodatkową inwestycją, w wielu sytuacjach warto się na nią zdecydować. To doskonałe rozwiązanie, gdy:

  • obiekt jest mały i ciemny – obecność przeszklenia pomoże optycznie powiększyć i rozjaśnić przestrzeń,
  • w tym miejscu przez cały dzień trwa praca – im więcej naturalnego światła, tym lepiej dla członków Twojego zespołu,
  • chcesz podnieść estetykę budynku – obecność przeszkleń może zwiększyć jego atrakcyjność.

Najczęściej przeszklone bramy przemysłowe są montowane w obiektach magazynowych, logistycznych, ale także w zakładach o różnym profilu produkcyjnym.

Czytaj więcej: Brama garażowa segmentowa – wymiary standardowe i nietypowe na zamówienie

Nie wiesz, czy wybrać zabudowaną, czy przeszkloną bramę segmentową?

Przy wyborze odpowiedniej konstrukcji bramy przemysłowej trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Nawet w kwestii przeszklenia decyzja nie sprowadza się do prostego „tak” czy „nie”. Trzeba wybrać ich rozmiar, umiejscowienie i wziąć pod uwagę, jak dużą przestrzeń bramy zajmą. Dlatego tę kwestię warto przedyskutować ze specjalistami.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z doradcą BramTECH. Pomożemy Ci dobrać bramę przemysłową, która sprosta wymogom funkcjonalnym i estetycznym.

Udostępnij: