Brama segmentowa z drzwiami - bramtech.com.pl
21-12-2021 "BRACIA CHRZANOWSCY" ALEKSANDRA KOPTYRA

Brama segmentowa z drzwiami – gdzie się sprawdzi najlepiej?

Zarówno w przydomowych garażach, jak i w budynkach przemysłowych montuje się bramy, zaprojektowane w taki sposób, by umożliwiały swobodny wjazd pojazdu do wewnątrz. Jednak w obu typach obiektów często odbywa się też „ruch pieszy”. Pytanie więc, czy za każdym razem, kiedy chcesz wejść do środka, trzeba otwierać całą bramę? Niekoniecznie. Rozwiązaniem jest brama segmentowa z drzwiami.

Brama segmentowa z drzwiami – czy to w ogóle możliwe?

Chociaż drzwi garażowe same w sobie nie są żadną nowością, to ich wbudowanie w bramę segmentową może zaskakiwać. Dlaczego? Z uwagi na sposób otwierania się i zamykania takiej konstrukcji.

Przypomnijmy: bramy segmentowe, zgodnie z nazwą, są budowane z segmentów, które „składają się”, kiedy skrzydło jest unoszone do góry. Zapewnia to oszczędność miejsca oraz gwarantuje bezpieczeństwo procesu otwierania i zamykania. Dlatego na pierwszy rzut oka drzwi segmentowe mogą się wydawać dość nietypowym rozwiązaniem. W rzeczywistości wyprodukowanie takiej konstrukcji jest jak najbardziej możliwe, a zastosowane rozwiązania zapewniają drzwiom pełną stabilność oraz wygodę otwierania i zamykania.

Gdzie warto zastosować drzwi segmentowe?

Drzwi zewnętrzne do garażu są rozwiązaniem, po które sięga się przede wszystkim w bramach przemysłowych. Nie ma się czemu dziwić: natężenie ruchu w magazynach, centrach logistycznych czy zakładach produkcyjnych jest zdecydowanie większe niż np. w przydomowym garażu. Każdorazowe otwieranie całej bramy wjazdowej, gdy np. pracownik chce wejść do środka, byłoby stratą czasu i niepotrzebnym obciążeniem całego mechanizmu.

To jednak nie wszystko. Brama z drzwiami to rozwiązanie, które można zastosować również w budynku jednorodzinnym. Trzeba jednak pamiętać, że tu potrzebna będzie odpowiednio dopasowana konstrukcja – taka, którą wykona na zamówienie producent bram garażowych.

Brama segmentowa garażowa z drzwiami i przeszkleniami - bramtech.com.pl
Brama segmentowa z drzwiami sprawdza się zarówno w zastosowaniu przemysłowym, jak w budynkach prywatnych.

Brama garażowa segmentowa z drzwiami – jakie korzyści daje takie rozwiązanie?

Dlaczego drzwi segmentowe garażowe mogą być dobrym rozwiązaniem? Chodzi przede wszystkim o funkcjonalność. Ich obecność niesie za sobą wiele korzyści. Poniżej prezentujemy te najważniejsze.

Brak konieczności otwierania całej bramy garażowej za każdym razem

Jak już wiesz, w obiektach przemysłowych drzwi wbudowane w bramę są standardem. Tu ruch w ciągu dnia roboczego wymusza wręcz zastosowanie tego rozwiązania. Jednak może być ono przydatne także w domu prywatnym – szczególnie, jeżeli wykorzystujesz garaż również np. jako mały magazyn, składzik na narzędzia ogrodowe czy miejsce przechowywania sprzętu rekreacyjnego. Jeżeli każdego dnia otwierasz bramę co najmniej kilka razy – drzwi garażowe mogą być bardzo przydatne. Ich otwarcie zajmie mniej czasu i będzie po prostu wygodniejsze.

Mniejsze straty ciepła przy otwieraniu bramy

To kwestia istotna zwłaszcza w chłodniejszym okresie roku. Każdorazowe otwarcie całego światła bramy oznacza wychłodzenie wnętrza garażu – szczególnie, jeśli jest ona pozostawiona w takim stanie na dłużej. Gdy otwierasz niewielkie drzwi, unikasz tego problemu.

Oszczędność miejsca

To argument istotny, zwłaszcza gdy Twój przydomowy garaż lub magazyn przemysłowy jest stosunkowo niewielki, więc na jego ścianie frontowej nie ma miejsca na dodatkowe, zamontowane obok drzwi. W takiej sytuacji brama garażowa z furtką wbudowaną w skrzydło jest prawdziwym zbawieniem.

Wydłużenie czasu eksploatacji automatyki do bramy

To istotne przy dużej częstotliwości użytkowania bramy garażowej. Chociaż zastosowane w nowoczesnych konstrukcjach mechanizmy są dostosowane do wielokrotnego otwierania i zamykania, nadmierna eksploatacja będzie skracała ich żywotność. Przełoży się też na wyższą częstotliwość serwisowania. Montaż drzwi w bramie rozwiąże ten problem.

Na co zwrócić uwagę, dobierając bramę segmentową z drzwiami?

Aby brama segmentowa z drzwiami była w pełni funkcjonalna, miejsce na drzwi garażowe musi zostać starannie wybrane – tak aby ich skrzydło nie kolidowało ze stojącym wewnątrz garażu (co szczególnie istotne przy małym pomieszczeniu).

Warto też pamiętać, że:

  • drzwi garażowe są uchylne i mogą się otwierać zarówno na prawo, jak i na lewo, a także na zewnątrz czy do wewnątrz – wybór odpowiedniej wersji skonsultuj z naszymi specjalistami,
  • drzwi segmentowe garażowe najczęściej mają wyższy lub niższy próg – jego obecność może stanowić niewielką przeszkodę, zwłaszcza przy częstym użytkowaniu. Dlatego warto tę kwestię omówić z ekspertami.

Chcesz wiedzieć, jaka będzie cena bramy garażowej z drzwiami przejściowymi? A może nie jesteś pewien, czy takie rozwiązanie jest Ci na pewno potrzebne? Zadzwoń lub napisz, aby dowiedzieć się więcej!