Brama garażowa segmentowa – bramtech.com.pl
13-07-2022 BramTECH

Jak dopasować bramę garażową segmentową do stylu domu? [Infografika]

Brama garażowa to element, który łączy funkcjonalność z designem. Kwestie estetyczne są równie ważne jak praktyczne – w końcu ta konstrukcja jest doskonale widoczna od frontu budynku. W efekcie stanowi jego wizytówkę. Pojawia się więc pytanie: jaką bramę garażową wybrać, aby stworzyć harmonijną kompozycję ze stylem domu? Przeczytaj po kolei, na co zwrócić uwagę lub – jeśli wolisz poznać odpowiedzi w pigułce – przejdź na koniec wpisu, umieściliśmy tam infografikę, w której obrazowo wyjaśniamy zasady doboru stylistyki bramy garażowej.

Jaka brama garażowa najlepsza i od czego zacząć dokonywanie wyboru?

Jeżeli jesteś na etapie wyboru bramy garażowej, zacznij od kwestii technicznych. Trzeba pamiętać, że ten element kupujesz raz na wiele lat. Dlatego warto zadbać o:

  • wysoką jakość wykonania – tak aby skrzydło płynnie się otwierało i zamykało, a jednocześnie zapewniało odpowiednią szczelność garażu,
  • właściwości termoizolacyjne – dobra izolacja termiczna zapewniana przez bramę pozwoli utrzymać optymalne warunki w pomieszczeniu zarówno w czasie mroźnej zimy, jak i upalnego lata,
  • niezawodny system zamykania – najlepiej automatyczny.

Kiedy te szczegóły masz już ustalone i wiesz, że potrzebna Ci brama garażowa segmentowa, możesz przejść do tematu estetyki. Najlepsi producenci zapewniają szeroki wybór opcji związanych z designem. Nie musisz się więc martwić, że nie dobierzesz odpowiedniego stylu czy koloru bramy garażowej do stylu budynku.

Brama garażowa segmentowa a styl domu: jak je połączyć?

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu na połączenie stylu bramy garażowej i całego budynku. Wszystko zależy zarówno od charakteru obiektu, jak i od Twoich preferencji estetycznych. Oto kilka wariantów, na które można się zdecydować.

Brama garażowa „ukryta” w elewacji

Twój dom to nowoczesna, minimalistyczna bryła utrzymana w stonowanych barwach? W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest „wtopienie” drzwi garażowych w elewację, tak aby dobrze komponowały się z nią pod kątem koloru oraz stylu. To rozwiązanie, które wpisuje się w nowoczesną architekturę domów.

Nowoczesna brama garażowa – bramtech.com.pl

Biała ściana i biała brama garażowa – to subtelne, minimalistyczne połączenie, które pasuje do nowoczesnej architektury.

Brama garażowa segmentowa w kolorze stolarki okiennej

Dopasowanie odcienia bramy segmentowej do koloru okien to popularny wybór. Takie harmonijne połączenie świetnie współgra z „klasycznymi” bryłami domów. Budynki nawiązujące swoim wyglądem do tradycyjnego stylu to te, w których trzeba zwrócić szczególną uwagę na spójność designu poszczególnych elementów.

Brama garażowa segmentowa do klasycznego domu – bramtech.com.pl

Z „klasyczną” architekturą dobrze współgrają panele segmentowe, które są tłoczone kasetowo. Dobrze prezentują się też w budynkach w klimatach pałacowych czy dworkowych.

 

Czytaj też: Kolory bram garażowych – zasady doboru. Czy liczy się tylko estetyka?

Brama garażowa w kolorze innym niż okna

Harmonijne zestawienie kolorystyki okien i bramy garażowej to nie jest jedyna dostępna opcja. Co powiesz na to, żeby połączyć je pod względem designu z drzwiami wejściowymi? Takie rozwiązanie może ciekawie wyglądać np. wówczas, gdy Twój dom został wybudowany w stylu angielskim.

Brama garażowa w innym kolorze niż oka – bramtech.com.pl

Do domu w stylu angielskim dobrze pasują ciemne bramy garażowe segmentowe. Świetnie współgrają z charakterystyczną czerwoną cegłą. Można się zdecydować na model o wąsko tłoczonych panelach – jak na obrazku – lub szerszych. Z surową, industrialną architekturą nie będzie za to współgrać kasetowe tłoczenie.

Brama garażowa – kolory to nie wszystko

Estetyka bramy garażowej jest związana nie tylko z kolorem. W przypadku konstrukcji segmentowych znaczenie ma też typ zastosowanych paneli. Wspomnieliśmy już o kilku z nich: kasetowych czy wąsko tłoczonych. Każdy rodzaj inaczej się prezentuje.

Jaki konkretnie model wybrać w odniesieniu do typu architektury budynku?

  • Wąsko tłoczone panele garażowe świetnie wyglądają w budynkach zaprojektowanych w surowym, industrialnym stylu. To dobry wybór np. do budynków wykończonych elewacją o teksturze betonu architektonicznego.
  • Szeroko tłoczone panele ONE LINE to dobry wybór do domów w stylu rustykalnym (zwłaszcza w wersji drewnopodobnej), ale także klasycznym.
  • Minimalistyczne panele EXTRA o gładkim tłoczeniu to idealne rozwiązanie do nowoczesnych, designerskich budynków. Warto na nie postawić także wtedy, gdy chce się jak najbardziej „wtopić” drzwi garażowe w elewację.
  • Kasetowo tłoczone panele wpisują się w elegancki, pałacowy styl, a także świetnie łączą się z architekturą retro.

Rodzaje paneli garażowych w bramach segmentowych – bramtech.com.pl

BramTECH oferuje szeroką gamę wariantów paneli garażowych do wyboru.

 

Jeżeli masz wątpliwości, jaka brama garażowa będzie najlepsza do Twojego domu, skontaktuj się z nami. Podpowiemy najlepsze rozwiązanie.

Wskazówki, jak dopasować do stylu domu bramę garażową segmentową – infografika

Jak dopasować segmentową bramę garażową do stylu domu – infografika

     Skontaktuj się z naszym doradcą!