Ciepły montaż bramy garażowej – na czym polega, ile kosztuje i kiedy warto go rozważyć?
06-04-2021 Admin

Ciepły montaż bramy garażowej – na czym polega, ile kosztuje i kiedy warto go rozważyć?

Ciepły montaż bramy garażowej to przede wszystkim sposób na obniżenie kosztów ogrzewania. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto rozważyć to rozwiązanie. Kiedy ciepły montaż bramy garażowej to dobry pomysł i na czym polega to rozwiązanie? O tym w dalszej części artykułu.

Co to znaczy ciepły montaż bramy garażowej i czym różni się od zwykłego?

Ocieplone drzwi garażowe, żeby w pełni spełniały swoją funkcję, muszą być dobrze zamontowane. Tradycyjny montaż bramy garażowej polegający na bezpośrednim przytwierdzeniu prowadnic do muru nie do końca sprawdza się w sytuacji, gdy zależy nam na powstrzymaniu ciepła przed ucieczką.

Ciepły montaż bramy garażowej zwany warstwowym polega na zdystansowaniu kątownika pionowego od ściany. Powstała w ten sposób specjalna przekładka pozwala zastosować dodatkową uszczelkę i lepiej uszczelnić połączenie bramy z murem, zmniejszając powstawanie mostków termicznych, będących przyczyną zwiększonych strat ciepła. 

To może Cię zainteresować: Jakich błędów unikać przy montażu bramy garażowej segmentowej >>

Ciepły montaż bramy garażowej – jakie są koszty?

Montaż bramy garażowej można wykonać samodzielnie, kierując się wskazówkami zawartymi w instrukcji albo – i taką opcję polecamy – skorzystać z usługi montażu producenta. Ciepły montaż jest montażem droższym i zajmuje więcej czasu. Najlepiej, aby jego wykonaniem zajęli się fachowcy z doświadczeniem, ponieważ wymaga on zarówno wiedzy, jak i precyzji. 

Jest to nie tylko bezpieczniejsze, ale i bardziej opłacalne rozwiązanie, ponieważ kupując bramę z montażem, zapłacimy 8%, a nie 23% VAT. Ponadto zlecając prace autoryzowanym fachowcom, nie tracimy gwarancji w razie błędów montażowych.    

Standardowy montaż bramy to koszt między 400 a 1 000 zł. Przy ciepłym montażu dochodzi do tego koszt dodatkowych materiałów uszczelniających, m.in. specjalnych taśmy izolujących, piany poliuretanowej czy kleju uszczelniającego.

Kiedy zdecydować się na ciepły montaż bramy garażowej?

Jak już wspomnieliśmy montaż bramy garażowej w systemie ciepłym, podobnie zresztą jak ciepły montaż okien, ma za zadanie ograniczyć straty ciepła w budynku. Poprawnie wykonany zwiększa także izolację termiczną bramy o około 20%. Warto go rozważyć, gdy: 

  • montujemy bramę garażową w domu energooszczędnym. W takich budynkach średnio 70% energii pochłania ogrzewanie i klimatyzacja, zapewniające komfort jego mieszkańcom. Dlatego ważne, aby zlikwidować wszystkie miejsca, przez które ciepło może uciekać, obniżając współczynnik ciepła całego budynku;
  • nasz garaż znajduje się w bryle budynku. Warstwowy montaż bramy garażu znajdującego się w bryle domu pozwoli zatrzymać ciepło w środku oraz zablokuje przedostawanie się zimnego powietrza najpierw do garażu, a potem do reszty domu.  Jeżeli w garażu będzie cieplej, to również w tym przypadku zużyjemy mniej energii na ogrzanie budynku;
  • mamy ogrzewany garaż. Podobnie jak w przypadku garażu będącego częścią budynku, ciepły montaż bramy ograniczy ucieczkę ciepła i sprawi, że rachunki za ogrzewanie będą niższe;    
  • planujemy przekształcić garaż w przestrzeń mieszkalną lub osobiste miejsce do pracy, studio treningowe, pokój dla gości etc. I tu przeszkodą może być fakt, że jest to nieizolowana część domu, dlatego ciepła brama garażowa to konieczność.

Ciepły montaż bramy garażowej w garażu z trambambulą i koszem do basketballu - bramtech.pl

Nie potrzeba wiele, żeby stworzyć odpowiednie warunki i zaaranżować odpowiednią strefę rekreacyjną w naszym garażu. Ocieplone miejsce ze względu na komfort i nowe warunki użytkowe może być wykorzystywane do wypoczynku, spędzania wolnego czasu, a także do pracy.

Bramy garażowe zachowują właściwości określone przez producenta, pod warunkiem ich dobrego montażu. Rosnące wymagania dotyczące energooszczędności wymuszają produkcję coraz cieplejszych bram i bardziej zaawansowane sposoby ich montażu. Dlatego instalacją powinni zająć się specjaliści z dużym doświadczeniem i wiedzą na temat nowych technologii montażu. 


Rozważasz ciepły montaż bramy garażowej? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami!

Udostępnij: