Brama przemysłowa warsztatowa z drzwiami – bramtech.com.pl
24-01-2023 BramTECH

Brama do warsztatu samochodowego – jakie rozwiązanie warto wybrać?

Bramy warsztatowe są niezbędnym wyposażeniem obiektów, w których odbywa się serwisowanie, naprawa czy diagnostyka pojazdów. Takie budynki wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, ale muszą również umożliwiać swobodny wjazd i wyjazd samochodów o różnych gabarytach. Sprawdź, jakie drzwi do warsztatu samochodowego warto wybrać.

Brama garażowa warsztatowa – jaka powinna być?

Bramy do warsztatów samochodowych są podobne do tych stosowanych w obiektach przemysłowych. Mogą mieć taką samą konstrukcję i być wykonane w zbliżonej technologii. Jednak podczas wyboru bramy warsztatowej należy zwrócić szczególną uwagę na cechy, które odróżniają ją od bram przemysłowych i sprawiają, że idealnie sprawdzają się właśnie w obiektach serwisowych. Chodzi przede wszystkim o poniższe właściwości.

Odpowiednie doświetlenie wnętrza

Prace warsztatowe muszą być prowadzone przy oświetleniu, które jest komfortowe dla pracowników i ułatwia precyzję działania. Brama warsztatowa powinna mieć otwory wpuszczające do wnętrza światło.

Pozwala to nie tylko na uzyskanie korzystnych warunków wewnątrz, ale umożliwia obniżenie rachunków za energię elektryczną. Jeśli na zewnątrz jest jasno, nie ma potrzeby uruchamiania intensywnego oświetlenia.

Nie zawsze można pozwolić sobie na to, by drzwi do warsztatu pozostawały stale otwarte. Bramy ze świetlikami są więc idealnym wyborem. Mogą być wykonane w różny sposób. Do wyboru masz między innymi:

  • bramy warsztatowe z drzwiami serwisowymi,
  • bramy z oknami,
  • bramy z przeszklonym panelem,
  • bramy panoramiczne – pierwszy panel jest pełny, a pozostałe są panelami przeszklonymi.

Wygoda otwierania i zamykania

Warto zdecydować się na bramę warsztatową z drzwiami serwisowymi. To dodatkowy otwór w bramie, który umożliwia wygodne przechodzenie bez konieczności unoszenia lub otwierania całej bramy. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ w warsztatach panuje zwykle dość intensywny ruch. Klienci i mechanicy poruszają się do i z miejsca prowadzenia pracy. Powinni zatem móc robić to wygodnie i bezpiecznie.

Jeśli wybierzesz bramę warsztatową bez drzwi serwisowych, postaw na rozwiązanie, które umożliwi Ci wygodne i szybkie unoszenie i opuszczanie skrzydeł lub ich otwieranie na boki. Ważne, abyś mógł robić to bez wysiłku, dlatego dobrze sprawdzą się bramy wykonane z lekkich materiałów.

Polecanym wyborem są również szybkobieżne drzwi do warsztatów samochodowych. Działają automatycznie i są niezawodne nawet podczas intensywnej eksploatacji.

Swoboda pracy wewnątrz warsztatu

Dobrze dobrana brama warsztatowa segmentowa powinna mieć taką konstrukcję, która nie zajmuje zbyt dużo miejsca wewnątrz budynku. Jest to ważne, ponieważ większość prac naprawczych wymaga podnoszenia pojazdów na podnośniku na dużą wysokość.

Drzwi do warsztatu samochodowego wjeżdżające pod sufit nie mogą ograniczać swobody pracy wewnątrz. Przed ich zakupem zwracaj więc szczególną uwagę na wymiary, sposób działania i ilość przestrzeni, którą zajmują po uniesieniu.

Przeczytaj: Bramy przemysłowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wnętrze warsztatu samochodowego – bramtech.com.pl
Brama w warsztacie samochodowym nie może utrudniać unoszenia samochodów na podnośnikach. Powinna być idealnie dobrana do wymiarów pomieszczenia. 

Brama warsztatowa a izolacyjność cieplna

Ważną cechą drzwi do warsztatu samochodowego jest współczynnik przenikania ciepła. Im jest niższy, tym lepiej, ponieważ wnętrze jest skuteczniej izolowane przed temperaturą na zewnątrz. Jest to ważne nie tylko dla komfortu pracy mechaników, ale również ze względu na oszczędności. Lepiej izolujące skrzydło pozwala na obniżenie rachunków za energię cieplną.

W tym kontekście dobrze sprawdzają się również bramy warsztatowe z drzwiami serwisowymi. Nie trzeba otwierać całego skrzydła, gdy ktoś chce wyjść lub wejść, dlatego mniej ciepła wydostaje się z obiektu.

Wytrzymałość drzwi do warsztatu samochodowego

Jeśli szukasz bramy warsztatowej, która ma być inwestycją na lata, postaw na produkty o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Dobrym rozwiązaniem będzie w takim wypadku wybór drzwi przemysłowych. Są solidne i odporne na zniszczenia, o które nie jest trudno w warsztatach samochodowych.

Bramy warsztatowe typu przemysłowego są wytwarzane z materiałów niepodatnych na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, zgięcia czy wyłamanie. Dzięki temu masz pewność, że Twoje drzwi zachowają pierwotny kształt i właściwości, nawet jeśli zostaną poddane dużym siłom. Takie produkty mają również wzmocnione prowadnice, które chronią je przed mimowolnym opuszczeniem.

Szukasz bramy warsztatowej idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami. Podpowiemy Ci, jaki wariant wybrać.